X

جزئیات خبر

نسخه چاپي

زمان مخابره :   پنجشنبه 11 مرداد 1397 - 12:12:12 ب.ظ

دکتر تویسرکانی معاون قوه قضاییه و ریاست سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در مشهد بیان داشت: دستیابی به جامعه توسعه یافته بدون شفاف سازی و ثبت رسمی اموال امکانپذیر نمی باشد

صبح امروز جمعی از منتخبین و اعضای هیات مدیره کانون سردفتران و دفتریاران استان خراسان رضوی در مشهد مقدس با دکتر تویسرکانی معاون رئیس قوه قضاییه و رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور دیدار و گفتگو کردند .

به گزارش روابط عمومی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور دکتر تویسرکانی معاون رئیس قوه قضاییه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در این دیدار گفت باید دغدغه اصلی ما به عنوان یک دستگاه حاکمیتی ، افزایش و ارتقای اعتماد عمومی به سازمان و توسعه ثبت رسمی در جامعه باشد .

وی کانون سردفتران و دفتریاران استان خراسان رضوی را یکی از فعال ترین کانون هادر کشور معرفی و افزود باید با استفاده از توان فرهیختگان و ظرفیت موجود در کانون ، در راستای وظایف مهم و اساسی خود و ارتقاء نظم حقوقی در جامعه منشا اثر باشند .

دکتر تویسرکانی با اشاره به تحولات و اقدامات گسترده در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور نظیر تشکیل
بانک های اطلاعاتی ،اسکن و آرشیو پرونده ها و سوابق ثبت قدیمی ، ایجاد سامانه های الکترونیکی و استفاده حداکثری از فناوری اطلاعات در سازمان ثبت اسناد واملاک کشور افزود تمام تلاش خود را به کار گرفته ایم تا با ایجاد یک راهبرد مناسب و برنامه های عملیاتی مدون و همچنین ارتقای فرآیندهای ثبتی به کاهش مراجعات ، افزایش شفافیت و ارتقای سطح خدمات به مردم دست پیدا کنیم .

ایشان با تاکید بر بند "67" سیاست های ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری "مدظله العالی " در تدوین برنامه ششم توسعه مبنی بر توسعه ثبت رسمی ، توجه جدی به این مهم را زمینه ساز ارتقای نظم حقوقی دانسته و با توجه به پیچیدگی های جوامع امروزی توسعه ثبت رسمی را یک الزام و ضرورت اجتماعی بوده و غفلت در این زمینه را موجب خسارت دانست .

وی گفت : دستیابی به جامعه توسعه یافته بدون شفاف سازی و ثبت رسمی اموال امکان پذیر نبوده و بخشی از این شفافیت را در حوزه اقتصادی باید سران دفاتر اسناد رسمی و نهاد سردفتری ایجاد نماید . از آنجا که سند رسمی در جهت اثبات مالکیت در حکم دادنامه دادگاه بوده و بدون نیاز به حکم مراجع قضایی لازم الاجرا می باشد ، سران دفاتر اسناد رسمی باید به گونه ای عمل نمایند که موجبات افزایش اعتماد مردم به این نهاد را در پی داشته باشد . ایشان ضمن تبیین جایگاه دفاتر اسناد رسمی در نظام  اجتماعی امروزی افزود باید با تشویق و ترغیب مردم به انجام رسمی معاملات و تشریح مزایای سند رسمی در جامعه، زمینه ارتکاب تخلف و جرایم را کاهش داده و نقش و جایگاه دفاتر اسناد رسمی ارتقا یابد .

در ابتدای این دیدار دکتر غلامپور رئیس هیات مدیره کانون سردفتران و دفتریاران خراسان رضوی ضمن ارائه گزارش و تشریح اقدامات صورت گرفته در این کانون گفت : اقدامات سازمان در چند سال اخیر بی نظیر بوده و موجبات رضایتمندی فراوان مردم را در پی داشته است .

ایشان ضمن تشکر فراوان و قدردانی از راهبردهای اصولی و سیاست های موثر سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در چند سال اخیر از اقدامات شجاعانه و جهادی دکتر تویسرکانی در این زمینه تشکر و قدردانی نمود .

گفتنی است در این دیدار عبدالحسین رامشی مدیر کل ثبت اسناد و املاک خراسان رضوی نیز به تشریح آمار و عملکرد استان پرداخته و ابراز امیدواری کرد با برنامه ریزی و پیگیری های موثر سیاست های سازمان شاهد افزایش سطح خدمات رسانی به مردم شریف استان خراسان رضوی باشیم .

در این دیدار همچنین محمد رضا دشتی اردکانی رئیس هیات مدیره کانون سردفتران و دفتریاران مرکز نیز اقدامات و تحولات صورت گرفته در سازمان ثبت اسناد واملاک کشور به ویژه در حوزه دفاتر اسناد رسمی را بسیار چشمگیر و موثر عنوان کرده و افزود : دفاتر اسناد رسمی در ایران مطابق با پیشرفته ترین کشور های جهان در حال ارائه خدمات به ملت شریف ایران بوده و به تایید کارشناسان داخلی و بین المللی به لحاظ شفافیت ، سرعت ، دقت و سلامت در تنظیم اسناد دارای وضعیت ممتاز و برجسته بوده و به طرز قابل ملاحظه ای در این زمینه پیشرفت داشته و در بسیاری از موارد از کشورهای اروپایی و صاحب نام پیش تر بوده ایم .

 
.ذکر منبع در استفاده از مطالب و تصاویر الزامی است