X

جزئیات خبر

نسخه چاپي

زمان مخابره :   سه شنبه 13 شهریور 1397 - 12:12:12 ب.ظ

رئیس سازمان ثبت: مبارزه با فساد با نصیحت و توصیه به سرانجام نمی رسد

مبارزه با فساد قطعا با نصیحت و توسعه به سرانجام نمی رسد و باید در گام اول شیوه ها و رفتارهای اداری مورد اصلاح و بازنگری قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، دکتر تویسرکانی که در جلسه شورای اداری شهرستان رفسنجان و آئین بهره برداری از ساختمان جدید اداره ثبت اسناد و املاک این شهرستان سخن می گفت با اعلام این مطلب افزود: اگر بخواهیم کشوری توسعه یافته باشیم و به تعبیر مقام معظم رهبری اقتصاد مقاومتی را اجرا و در کشور مستقر کنیم، نیازمند شفاف سازی در فعالیت های اداری و اقتصاد هستیم.

وی با اشاره به اهمیت شفاف سازی جهت ارتقاء سلامت اداری و مقابله با فساد گفت: ما می توانیم با اصلاح وضعیت و رفتار خود به نحوی عمل کنیم که با هزینه کمتر کارهای بهتری انجام دهیم و بحمداله در مجموعه سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با اصلاح بسیاری از فرآیندها توانسته ایم بهره وری را افزایش دهیم.

دکتر تویسرکانی اظهار داشت: امروز دیگر نمی توانیم با روش های سنتی و ملاحظه اوراق و شناسنامه، با شیوه های نوین جعل که مورد استفاده قرار می گیرد مقابله کنیم که خوشبختانه در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با ایجاد سیستم های متمرکز کشوری، با اقدامات جاعلانه مقابله می شود.

وی افزود: در گذشته امکان جستجوی متمرکز و لحظه ای سوابق مالکیتی در کشور مقدور نبود اما امروز می توانیم با سامانه های الکترونیکی موجود همه این موارد مربوط به مالکیتها و اسناد تنظیمی را به لحظه جستجو و اطلاعات آن را به ذینفعان ارایه می نمائیم.

رئیس سازمان ثبت گفت: مجموعه این تحولات را در یک دستگاه قدیمی با سابقه بیش از یکصد سال فعالیت و موانع بسیار و انبوهی از سوابق کاغذی تجربه کردیم و امروز سوابق و فعالیت های سازمان ثبت در بسیاری از موارد شفاف شده و به سرعت می تواند پاسخگوی مراجعان باشد.

وی تاکید کرد: برای شفافیت و سلامت اقتصاد نیازمند توسعه ثبت رسمی در کشور هستیم و همه باید برای تحقق این امر به سازمان ثبت اسناد و املاک کشور کمک کنند چرا که امروز بسیاری از هزینه هایی که در کشور پرداخت می شود ناشی از معاملات عادی است.

معاون رئیس قوه قضائیه همچنین در خصوص توسعه تشکیلاتی ثبت شهرستان رفسنجان به جهت اهمیت این شهرستان در ابعاد اقتصادی و کشاورزی و برطرف کردن مشکل ثبتی اراضی کشاورزی کمتر از حد نصاب با توجه به قانون جلوگیری از خرد شدن اراضی کشاورزی مصوب سال 1385 قول مساعد داد.

 
.ذکر منبع در استفاده از مطالب و تصاویر الزامی است