X

جزئیات خبر

نسخه چاپي

زمان مخابره :   شنبه 24 آذر 1397 - 12:12:12 ب.ظ

مدیرکل جدید ثبت اسناد و املاک استان گلستان معرفی شد

طی مراسمی با حضورسهراب عزیزالهی معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، رئیس کل دادگستری استان و اعضای شورای قضائی و جمعی از مسئولین اداری استان گلستان، سید جعفر مفیدی به عنوان مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان گلستان معرفی شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در این مراسم سهراب عزیزالهی با بیان اینکه امور ثبتی، خدمتی حاکمیتی در کشور است گفت: این امر نشان دهنده اهمیت و جایگاه امور ثبتی و تاثیر آن در حفظ اقتدار ملی است.

وی اصلی ترین وظیفه سازمان ثبت اسناد و املاک را تثبیت مالکیتها و ایجاد نظم حقوقی در جامعه عنوان کرد و افزود: ایجاد نظم حقوقی در هر جامعه ای باعث کاهش تعارضات و تنازعات و به دنبال آن ایجاد آرامش و امنیت در جامعه خواهد شد.

عزیزالهی از اقدامات مهم سازمان در سال های اخیر را ارتقاء فرآیندهای ثبت سنتی به ثبت الکترونیکی عنوان کرد و گفت: که این امر باعث شفاف سازی در امور و کاهش فساد و کمک به امنیت قضائی شده و مردم به عنوان مولفه های اصلی اقتدار در کشور از مزایای آن برخوردار می شوند که این امر باعث پیوند بیشتر مردم و مسئولین و اعتماد مردم به حاکمیت خواهد شد.

وی در خصوص اجرای کاداستر گفت: مشخص نبودن حریم زمین های دولتی و وجود فساد و زمین خواری در این حوزه اهمیت اجرای کاداستر را نشان می دهد.

معاون سازمان ثبت اسناد در خصوص ثبت رسمی یک از معضلات کشور را عدم گسترش آن در جامعه دانست و گفت باید با ترغیب و هدایت مردم به سوی ثبت رسمی باعث کاهش تعارضات و دعاوی بین افراد باشیم.

وی با بیان این مطلب که در آرشیو پرونده های ثبتی تاکنون از حدود 30 میلیون پرونده ثبتی در کشور 30 درصد آنها آرشیو شده است ادامه داد: این خدمت باعث شفاف سازی امور و کاهش مراجعات مردمی به ادارت ثبت و همچنین کاهش فساد می شود.

وی در پایان با بیان اینکه سند تک برگ، سندی غیرقابل جعل است آن را از اقدامات مهم سازمان ثبت در دوره ریاست دکتر تویسرکانی عنوان کرد و گفت: در بحث تشکیل و تکمیل بانک های اطلاعاتی در حوزه های مختلف سازمان ثبت کارهای زیربنایی مهمی انجام پذیرفته که در نوع خود بی نظیر است.

در ادامه دکتر هاشمیان رئیس کل دادگستری استان با بیان اینکه حوزه ثبت، حوزه ای بسیار وسیع با فرآیندهای بسیار است، اطلاع رسانی اقدامات انجام شده در سازمان ثبت را مهم و ضروری دانست و گفت سازمان ثبت و قوه قضائیه از مشکل عدم همراهی دستگاههای اطلاع رسانی و تبلیغاتی رنج می برند که امید است این مشکل با نگاه واقع بینانه به دستگاه قضایی برطرف شود.

گفتنی است سیدجعفر مفیدی مدیرکل جدید ثبت اسناد و املاک استان گلستان پیش از این به عنوان مدیرکل ثبت استان گیلان مشغول به خدمت بوده است.

 
.ذکر منبع در استفاده از مطالب و تصاویر الزامی است