X

جزئیات خبر

نسخه چاپي

زمان مخابره :   یکشنبه 25 آذر 1397 - 12:12:12 ب.ظ

آیین تودیع و معارفه مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان گیلان برگزار شد

طی مراسمی با حضور سهراب عزیزالهی معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، رئیس کل دادگستری و اعضای شورای قضایی استان گیلان، علی اصغر اسدی به عنوان مدیر کل جدید ثبت اسناد و املاک استان گیلان معرفی شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در این مراسم  سهراب عزیزالهی با اشاره به اینکه در گذشته توجه سازمانها بیشتر به منابع مادی بوده است ولی امروزه نیروی انسانی و فراتر از آن دانایی سرمایه اصلی سازمانها می باشدگفت:  سازمان ثبت در گذشته با بروکراسی پیچیده و فرآیندهای سنتی، نماد عقب ماندگی اداری در کشور بود ولی امروزه  با برنامه ریزی و استفاده درست از منابع موجود و مدیریت تحول آفرین، تبدیل به سازمانی مدرن، نوین و پیشرو در ارائه خدمات الکترونیکی است.

وی با بیان اینکه اسناد دفتر چه ای قدیمی دارای آسیب های فراوان و قابلیت جعل در آنها وجود داشت به اسناد تک برگ و غیر قابل جعل تبدیل شده است افزود: حذف و الکترونیکی شدن دفاتر املاک از جمله اقدامات دیگر سازمان ثبت اسناد در جهت شفاف سازی امور، کاهش فساد  و در نهایت رضایتمندی مردم در سال های اخیر بوده  است.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان ثبت با اعلام انجام آرشیو الکترونیکی بیش از 30 درصد از پرونده های ثبتی و پیشبرد امور سازمان بر اساس برنامه های عملیاتی مصوب سالانه گفت: یکی از مشکلات جدی در کشور، عدم توسعه ثبت رسمی است که منجر به تولید پرونده های قضایی بسیاری گردیده لذا باید همه در جهت توسعه و تقویت ثبت رسمی در کشور به سازمان یاری رسانند.

سیاوش پور رئیس کل دادگستری استان گیلان نیز در این مراسم با اشاره به اینکه در بخش های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی  آنچه که در راستای توسعه مد نظر است، کیفیت و سرعت و ارزیابی شاخص ها در جهت رضایتمندی مردم است گفت: سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به عنوان یکی از زیرساخت های مهم توسعه، نقش بسزایی در این امر دارد.

وی با اشاره به نقش این سازمان در جهت رفع موانع اقتصادی کشور افزود: برای رفع مشکل مالکیت ها در کشور علیرغم تلاشهای صورت گرفته و تدابیر موثر ریاست سازمان ثبت، حمایت های همه جانبه تمامی دستگاه های اجرایی متولی نیز لازم می باشد.

رئیس کل دادگستری استان گیلان اظهار داشت: بسیاری از پرونده های قضایی، دعاوی مربوط به املاک است و حل این مشکلات و پرونده ها می تواند  منجر به افزایش اعتماد عمومی  به دستگاه قضایی شود.

در این مراسم همچنین از خدمات سید جعفر مفیدی مدیرکل سابق ثبت اسناد و املاک استان گیلان تقدیر شد.گفتنی است علی اصغر اسدی مدیر کل جدید ثبت اسناد و املاک استان گیلان پیش از این به عنوان مدیر کل ثبت استان خراسان شمالی مشغول به خدمت بوده است.

 
.ذکر منبع در استفاده از مطالب و تصاویر الزامی است