X

جزئیات خبر

نسخه چاپي

زمان مخابره :   چهارشنبه 5 دی 1397 - 12:12:12 ب.ظ

با حضور معاون سازمان ثبت اسناد و املاک کشور صورت گرفت؛ معرفی مدیر کل جدید ثبت اسناد و املاک سیستان و بلوچستان

طی مراسمی با حضور معاونت توسعه مدیریت ومنابع سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، نماینده ولی فقیه و امام جمعه زاهدان، رئیس کل دادگستری استان سیستان و بلوچستان و جمعی از مسئولین قضایی و اداری استان محمد رضا ابراهیمی به عنوان مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان سیستان و بلوچستان معرفی شد .

در این مراسم معاون توسعه مدیریت ومنابع سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ضمن تسلیت ارتحال آیت الله هاشمی شاهرودی اظهار کرد: قانونگرایی، شفافیت و نظارت مستمر از شاخص های مثال زدنی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور است.

وی با بیان اینکه همدلی مسوولان در سیستان و بلوچستان بسیار ستودنی است و خداوند به این نوع خدمات برای مردمی همچون مردم این استان برکت می دهد ادامه داد:  خدمت در هر جای کشور نوعی عبادت محسوب می شود و این خدمت در برخی از قسمت ها افضل تر است و استان سیستان و بلوچستان یکی از این استان ها است که چشم طمع دشمن به ایجاد تفرقه در استان است.

وی گفت: خدمات ثبتی از جمله خدمات حاکمیتی است و حق مردم است که این نوع خدمات را با سرعت و دقت و امنیت مطالبه کنند لیکن سازمان ثبت اسناد و املاک کشور سازمانی با کارکرد های مختلف است که در ابعاد مختلف زندگی مردم نقش اساسی دارد و ماموریت های سازمان ثبت اسناد و املاک مورد توجه و نیاز مردم است.

عزیزالهی گفت: امروز  بخشی از دعاوی مطروحه در دستگاه قضایی ریشه در دعاوی ملکی دارد؛ سازمان ثبت در گذشته بیشتربه صورت سنتی خدمت ارائه می کرد که مشکلات عدیده ای را هم به دنبال داشت اما مدیریت خردمندانه، برنامه ریزی و استفاده درست از منابع موجود، تحولات خوبی در این سازمان رقم زد که تشکیل بانک های اطلاعاتی و زیر ساخت های الکترونیکی از جمله آنها می باشد.

وی در پایان با اشاره به اینکه امروز  ادارات ثبت اسناد به مثابه دادگستری کوچک خدمات را به مردم ارائه میکنند گفت: تغیر و تحولات صورت گرفته در فرآیندهای سازمان برای ارائه خدمت به مردم و با دشواری های فراوان انجام پذیرفته و باعث افزایش سلامت اداری و شفافیت در سازمان شده است.امروز سازمان ثبت با بیش از ۸۵ میلیون خدمت در سال گام های بزرگی در جلب رضایتمندی مردم برداشته است.

در ادامه این مراسم رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان ضمن تسلیت ارتحال آیت الله هاشمی شاهرودی با ذکر این مطلب که خدمات تلاش ها و افکارمرحوم آیت الله هاشمی شاهرودی در تمامی عرصه های خدمتی به ویژه در  زمان ریاست قوه قضاییه بسیار ارزشمند بوده است  گفت: امروز دستگاه قضایی جمهوری اسلامی ایران دستگاهی کارامد و پر تلاش است که می تواند الگوی خوب و مناسبی برای کشور های اسلامی و منطقه باشد و با بهره گیری از احکام اسلامی و قوانین حقوقی و کیفری اسلام توانسته بسیار خوب عمل نماید.

حمیدی گفت: نه تنها دادگستری ها بلکه همه سازمان های تابعه دستگاه قضایی امروز از یک ساختار و تشکیلات خوب با بهره گیری از فناوری اطلاعات خدمات ارزشمندی را ارائه می دهند.

حمیدی ادامه داد: سازمان ثبت اسناد و املاک از سازمان های تابعه قوه قضاییه است که با استفاده از فناوری های نوین خدمات بسیار خوبی در این سازمان به مردم ارائه می شود و امروزه شاهد تحولات چشمگیری در این سازمان هستیم.

لازم به ذکر است در پایان این مراسم از زحمات شهریاری مدیرکل سابق ثبت اسناد و املاک استان  قدردانی و محمد رضا ابراهیمی به عنوان مدیر کل ثبت اسناد و املاک سیستان و بلوچستان معرفی شد.

همچنین در جریان این سفر ساختمان جدید اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان زابل با زیربنای 1600 مترمربع در سه طبقه و با صرف هزینه 42 میلیارد ریال تکمیل و مورد بهره برداری قرار گرفت.

 
.ذکر منبع در استفاده از مطالب و تصاویر الزامی است