صفحه آغازین

جزئیات خبر

نسخه چاپي

زمان مخابره :   یکشنبه 14 آذر 1395 - 4:03:26 PM

برگزاری آئین تکریم و معارفه مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان خراسان رضوی و معاون املاک و اراضی آستان قدس رضوی

با حضوردکتر تویسرکانی معاون رئیس قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، مرتضی بختیاری قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی و جمعی ازمسئولین استان، آئین تکریم ومعارفه معاون املاک و اراضی آستان قدس و مدیرکل ثبت اسناد واملاک استان خراسان رضوی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی، دکتر تویسرکانی دراین مراسم خدمات بهتر و خدمتگزاری به مردم را به عنوان یک اصل مهم و اساسی درنظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دانست و بیان داشت:گاهی تصور می شود که با تصدی یک منصب، دیگر کار تمام شده در حالی که این آغاز مسئولیتی خطیر است که باید با شناخت درست و پرهیز از شعارگرایی به انجام برسد.

معاون قوه قضائیه با اشاره به تلاش دشمنان برای ناکارآمد نشان دادن ظرفیت دین در اداره کشور اظهار داشت: شاید مهمترین اندیشه حضرت امام خمینی(ره) این بود که ثابت کرد احکام دینی قابلیت لازم برای اداره جامعه را دارد و ما مدیران نیز باید در عمل و با نگاه دقیق به مسائل روز ، نسبت به تحولات جامعه این مهم را مدنظر قرار داده و خط بطلانی بر تبلیغات دشمنان دراین زمینه بکشیم.

وی افزود: امروز با وسعت نگاه و دیدگاههای بلندی که مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) در حوزه های مختلف اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی مطرح می کنند می توان جامعه کارآمد و پویایی داشت که وظیفه مدیران اجرایی به کار بستن این منویات در عمل است.

دکترتویسرکانی گفت: یکی از سازمانها و نهادهای پردغدغه و پر آسیب با پیچیدگی ها و بوروکراسی فراوان در گذشته سازمان ثبت اسناد و املاک بود که تصور هرگونه تغییر در فرآیندهای آن از نظر بسیاری امکان پذیر نبود اما امروز با به ثمر رسیدن نتایج اقداماتی که در سنوات اخیر صورت گرفته از قبیل الکترونیکی شدن اکثر فرآیندهای ثبتی بویژه دفاتر اسناد و املاک و تصویربرداری قریب به 300 میلیون از سوابق ثبتی جهت بهره گیری در سامانه ها، زمینه ارتکاب به تخلفات پنهان و پیدا از بین رفته است.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با اشاره به اهمیت ثبت رسمی وتاکید رهبر معظم انقلاب در بند 67 سیاست های ابلاغی برنامه ششم توسعه بر این مهم افزود: باید توجه داشته باشیم که یکی از الزامات جدی جامعه امروز جهت حاکمیت نظم، ایجاد اقتصاد پایدار، امنیت اقتصادی و حقوقی وجلوگیری از دعاوی، توسعه ثبت رسمی است و از هرگونه فعالیت های موازی که باعث ایجاد خدشه بر این اصل می گردد باید پرهیز گردد.

معاون رئیس قوه قضائیه با اظهار تاسف از برخی کم کاری ها در این زمینه خاطر نشان کرد: به عنوان نمونه بیش از 30 سال است که قانونگذار در رابطه با تالابها، دریاها و رودخانه ها قانون وضع نموده و تکلیف کرده که دستگاههای متولی حریم این بخش ها را مشخص کنند اما متاسفانه این تکلیف قانونی تا کنون اجرا نشده و دستگاههای متولی با کم کاری هزینه های زیادی به کشور، دستگاه قضایی و مردم تحمیل نموده است.

وی با تقدیر از تلاش های سی ساله غلامرضا رحمتی زاده در سازمان ثبت و آرزوی توفیق برای وی در مسئولیت جدید در آستان قدس رضوی، برای عبدالحسین رامشی مدیرکل جدید ثبت اسناد و املاک استان خراسان رضوی آرزوی موفقیت نمود.

مرتضی بختیاری قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی نیز در این مراسم با اشاره به تحولات و اقدامات بزرگی که در سال های اخیر در سازمان ثبت اتفاق افتاده است گفت: حقیقتا این اقدامات به مردم آرامش می دهد و در سایه آن بسیاری از مشکلات قضایی نیز برطرف خواهد شد.

وی با تاکید بر تاثیر بسیار تعیین کننده سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در ایجاد رضایتمندی مردم اظهار داشت: اعتماد سازی های این سازمان در آینده برای کشور بسیار تعیین کننده خواهد بود.

وی با تقدیر از تلاش های مدیرکل سابق ثبت اسناد و املاک استان خراسان رضوی، برای مسئولین جدید این دو دستگاه آرزوی موفقیت کرد و ابراز امیدواری نمود تا با تعامل این دو بخش گام های بزرگی برای صیانت از موقوفات این آستان که در شهر مشهد حدود 45 درصد از اراضی را شامل می شود برداشته شود.

حجت الاسلام والمسلمین مظفری رئیس کل دادگستری خراسان رضوی نیز در این مراسم با تاکید بر اهمیت دادن همه ی دستگاهها به ثبت رسمی،خواستار پرهیز برخی از دستگاهها از اقدامات خلاف قانون و تضعیف کننده ثبت رسمی در کشور شد.

در این مراسم غلامرضا رحمتی زاده مدیرکل سابق ثبت اسناد و املاک خراسان رضوی به عنوان معاون جدید املاک و اراضی آستان قدس رضوی و عبدالحسین رامشی به عنوان مدیرکل جدید ثبت اسناد و املاک استان معرفی شدند.

 
.ذکر منبع در استفاده از مطالب و تصاویر الزامی است