صفحه آغازین

جزئیات خبر

نسخه چاپي

زمان مخابره :   شنبه 20 آذر 1395 - 4:16:00 PM

امضای تفاهم نامه همکاری مالکیت معنوی میان ایران و ایتالیا

جمهوری اسلامی ایران و ایتالیا در زمینه مالکیت معنوی تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از رم ، این یادداشت تفاهم در محل وزارت توسعه اقتصادی ایتالیا و با حضور احمد تویسرکانی، معاون رئیس قوه قضاییه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، محمد حسن کیانی رئیس مرکز مالکیت معنوی سازمان ثبت، جهانبخش مظفری سفیر کشورمان و خانم « لوردانا گولینو»، رئیس مرکز مالکیت معنوی کشور ایتالیا به امضا رسید.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با بیان این که حقوق مالکیت معنوی ارتباط مستقیم با موضوع تجارت بین الملل دارد امضای این تفاهمنامه را موجب گسترش هر چه بیشتر روابط اقتصادی تجاری و صنعتی میان دو کشور دانست.

تویسرکانی به خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما در رم گفت: این تفاهم نامه در زمینه همکاری های دوجانبه تبادل کارشناس و آموزش های دو جانبه است و قطعا می تواند در جلوگیری از برند سازی جعلی و همچنین تعرض به حقوق دارندگان مالکیت معنوی تاثیر مهمی داشته باشد.

وی افزود: امضای این تفاهم نامه منافع و نتایج بسیار خوبی به همراه خواهد داشت و باعث تقویت همکاری در زمینه مالکیت معنوی برای بهبود روابط اقتصادی ، تجاری و علم وفن آور ی خواهد بود امیدواریم حجم روابط دو کشور در حوزه مالکیت معنوی و اقتصادی توسعه یابد.

خانم « لوردانا گولینو»، رئیس مرکز مبارزه با رقابت ناسالم و مالکیت معنوی کشور ایتالیا نیز با تاکید بر این که ایران و ایتالیا برای توسعه صنعتی و اقتصادی خود اهمیت زیادی قائل هستند گفت: هر دو کشور مالکیت صنعتی را اهرمی برای تحقق این اهداف می دانند.

وی ضمن ابراز خرسندی از امضای این تفاهم نامه گفت: ایران و ایتالیا از امروز می توانند با تبادل تجربیات خود در زمینه توسعه مالکیت معنوی و زمینه های مختلف مالکیت صنعتی به ویژه روند ثبت اختراع  طرح های صنعتی و همچنین در زمینه ارائه خدمات ثبت الکترونیکی همکاری های دو جانبه خود را ارتقاء بخشند.

ایتالیا نخستین کشور عضو اتحادیه اروپایی است که با ایران تفاهم نامه همکاری مالکیت معنوی امضا می کند. همچنین پس از چین و ترکیه سومین کشوری است که با ایران در این زمینه تفاهم نامه همکاری مبادله کرد.

 
.ذکر منبع در استفاده از مطالب و تصاویر الزامی است