صفحه آغازین

جزئیات خبر

نسخه چاپي

زمان مخابره :   چهارشنبه 24 آذر 1395 - 1:29:06 PM

امضاء تفاهم نامه همکاری بین مرکز مالکیت معنوی سازمان ثبت اسناد و املاک و اداره ثبت اختراع و علایم تجاری دانمارک

یادداشت تفاهم همکاری بین مرکز مالکیت معنوی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور جمهوری اسلامی ایران و اداره ثبت اختراع و علایم تجاری دانمارک منعقد شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در این مراسم شهین ممتحن، معاون مرکز مالکیت معنوی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، گفت: این تفاهم نامه دومین تفاهم نامه همکاری با کشورهای عضو اتحادیه اروپا پس از ایتالیا در خصوص گسترش همکاری های دو جانبه در حوزه های مرتبط با مالکیت معنوی است.

وی پیوستن جمهوری اسلامی ایران به معاهدات مختلف بین المللی در حوزه مالکیت معنوی در سال های اخیر را نشانه رشد و توسعه این عرصه و توجه به ضرورت ها و اقتضائات این حوزه موثر در دنیای امروز برشمرد.

وی هدف از انعقاد این تفاهم نامه همکاری را گسترش روابط در زمینه تبادل کارشناس ، تبادل تجارب در حوزه حمایت از مخترعین و گسترش ارتباطات حقوقی مالکیت معنوی و تسهیل فرآیندهای تجاری سازی اختراعات و برگزاری همایش ها و نشست های تخصصی برشمرد و ابراز امیدواری نمود؛ امیدواریم این تفاهم نامه زمینه همکاری بیشتر برای سرمایه گذاران و تجار دو کشور را فراهم کند.

وی یادآور شد : با انعقاد این تفاهم نامه تلاش خواهد شد تا مسئولین حوزه مالکیت معنوی دو کشور به نحو مستمر در جریان توسعه و پیشرفت های قانونی حوزه مالکیت معنوی و حمایت و ترویج فعالیت های نوآورانه و نیز تغییرات صورت گرفته در شیوه خدمات رسانی به مخترعین در دو کشور قرار گیرند.

خانم کریستینا کلین گنبرگ رئیس اداره ثبت اختراع دانمارک نیز ضمن اشاره به ثبت یک هزار و 600 اختراع در این کشور، گفت: اداره اختراع در دانمارک سابقه 120 ساله دارد و هم اکنون 200 نفر در آن مشغول به کار هستند.

وی با ابراز خرسندی از پیشرفت های حوزه ثبت اختراعات در ایران خاطر نشان ساخت : ایران کشوری مهم و دارای جایگاه ویژه در سطح دنیاست و امیدواریم این تفاهم نامه زمینه مناسب برای همکاری و توسعه مالکیت معنوی بین دو کشور را فراهم کند.

این تفاهم نامه با حضور سفیر کشور دانمارک در ایران و مسئولین اداره ثبت اختراعات این کشور به امضای رؤسای ادارات ثبت اختراع دو کشور رسید .

 
.ذکر منبع در استفاده از مطالب و تصاویر الزامی است