صفحه آغازین

جزئیات خبر

نسخه چاپي

زمان مخابره :   شنبه 29 مهر 1396 - 2:56:02 PM

پایش و ارزیابی عملکرد از اولویت های سازمان ثبت است

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور: لازمه حرکت نظام مند سازمانی، کنترل و پایش عملکردها در ابعاد مختلف است و لذا تقویت بخش بازرسی، رسیدگی به شکایات و ارزیابی عملکرد از اولویت های مهم سازمان ثبت اسناد و املاک کشور می باشد.

به گزارش روابط عمومی، دکتر تویسرکانی معاون رئیس قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، در گردهمایی رؤسای ادارات بازرسی و رسیدگی به شکایات این سازمان در تهران با اعلام این مطلب گفت: وجود نهاد بازرسی قوی، سالم، با قدرت و با انگیزه در مجموعه سازمان ثبت قطعا پیشبرد اهداف سازمانی، سلامت اداری و اجرای سیاستها را تضمین می کند.

وی افزود: اگر در مدیریت، رکن کنترل و نظارت وجود نداشته باشد قطعاً این فرآیند ناقص و ناتمام خواهد بود و اهداف مدیریت به هیچ وجه به درستی محقق نخواهد شد.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با تأکید بر دقت و توجه به لوازم و ضرورتهای فرآیند نظارت و بازرسی، به تأکید حضرت علی (ع) در عهدنامه به مالک اشتر در خصوص گماردن بازرس بر کارگزاران اشاره کرد و اظهار داشت: اهمیت این موضوع امروز و بعد از 1400 سال به خوبی و در مدیریت نوین نیز احساس می گردد.

وی افزود: بازرسان با پایش مداوم محیط، نقش مهمی در استفاده بهینه از ظرفیتها بویژه ظرفیت های انسانی در سازمان دارند و باید با دید وسیع ضمن درک مأموریتها و اولویتهای سازمانی، بر آثار و منافع اجرای آنها اشراف داشته باشند.

دکتر تویسرکانی با تاکید بر تدوین مناسب موضوعات و دسته بندی بازرسی ها و نظارتها در سازمان ثبت گفت: ارزیابی عملکردها و بازرسی ها در این سازمان در سال های اخیر منجر به افزایش بهره وری و استفاده موثرتر از منابع مختلف سازمانی گردیده است.

عباس فرزادنیا مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد و بازرسی سازمان ثبت نیز در این گردهمایی گفت: سازمان ثبت با آموزش و بهره گیری از سامانه های الکترونیکی گام های موثری جهت تقویت بازرسی برداشته و به سمت استقرار یک نظام نوین در این بخش گام بر می دارد.

وی افزود: با توجه به پیچیدگی امور ثبتی و تنوع کار در سازمان ثبت اسناد و املاک و از طرفی تغییر فرآیندهای خدمات رسانی از شیوه سنتی به الکترونیکی، به تبع ارزیابی عملکرد و بازرسی نیز باید همطراز با این تغییرات و تحولات فعالیت نماید لذا ارائه آموزش های لازم و ارتقاء سطح کارآمدی مسئولین و کارشناسان بازرسی در دستور کار قرار دارد.

گفتنی است این گردهمایی آموزشی به مدت سه روز و با حضور مسئولین بازرسی و ارزیابی عملکرد سازمان ثبت در محل ساختمان مرکزی این سازمان در تهران برگزار می گردد.

 
.ذکر منبع در استفاده از مطالب و تصاویر الزامی است