شنبه 15 مهر 1396

ابراز علاقه مندی فرانسه به گسترش همکاری در زمینه مالکیت معنوی با جمهوری اسلامی ایران

در دیدار رئیس مرکز مالکیت صنعتی فرانسه و هیئت همراه با دکتر تویسرکانی معاون رئیس قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در ژنو، در خصوص گسترش همکاری دو کشور در زمینه مالکیت معنوی بحث و تبادل نظر شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، در این دیدار که در حاشیه پنجاه و هفتمین جلسه مجمع عمومی سازمان جهانی مالکیت معنوی در ژنو و به درخواست هیئت فرانسوی انجام شد، دکتر تویسرکانی با تشریح ظرفیتهای بالای جمهوری اسلامی ایران و رشد سریع کشور با توجه به جمعیت جوان و تحصیل کرده، به سابقه یکصدساله ثبت مالکیت های صنعتی در کشور اشاره نمود و گفت: در سال های اخیر در خصوص مدرنیزه کرده شیوه های ثبت، اقدامات مؤثری انجام شده و اکنون شیوه های ما مطابق کشورهای پیشرفته در این زمینه است. وی همچنین با تأکید بر اهمیت مالکیت معنوی (IP) در رشد اقتصادی، بر ضرورت تبادل تجربیات دو کشور تأکید کرد.

دومان سوبیران رئیس مرکز مالکیت صنعتی فرانسه نیز در این دیدار به علاقه مندی توسعه روابط بین دو کشور اشاره کرد و گفت: ما باور داریم ایران یک بازیگر کلیدی در منطقه و یک کشور بزرگ با جمعیت جوان و تحصیل کرده و با فرهنگ و تاریخ بسیار غنی می باشد. وی افزود: اقتصاد باید از خلاقیتها و نوآوری ها حمایت کند و ما می توانیم از یکدیگر یاد بگیریم.

در پایان این دیدار مذاکرات فنی در خصوص امضاء تفاهم نامه مشترک بین دو کشور انجام و توافقات لازم در جهت تدوین و امضای آن در آینده نزدیک صورت پذیرفت.

گفتنی است در پنجاه و هفتمین جلسه مجمع عمومی سازمان جهانی مالکیت معنوی (وایپو) که در ژنو سوئیس در حال برگزاری است، هیئتی متشکل از معاونین وزرای دادگستری و فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین رئیس مرکز مالکیت معنوی کشورمان دکتر تویسرکانی را همراهی می کنند.

.ذکر منبع در استفاده از مطالب و تصاویر الزامی است

آمار بازدیدکنندگان

People Online People Online:
Visitors Visitors: 1948
Members Members: 0
Total Total: 1948

.تمامی حقوق این درگاه متعلق به سازمان ثبت اسناد و املاک کشور است