یکشنبه 7 آبان 1396

بررسی زمینه های همکاری سازمان ثبت اسناد املاک کشور با سازمان تعزیرات حکومتی

دکتر انصاری رئیس سازمان تعزیرات حکومتی و هیات همراه با دکتر تویسرکانی معاون قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور دیدار و گفتگو کرد .

به گزارش روابط عمومی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ، در این دیدار دکتر تویسرکانی رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با تاکید بر اینکه دستگاه های دولتی باید در جهت کمک به یکدیگر و حل مشکلات مردم گام بردارند گفت : سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به عنوان یکی از مهمترین نهادهای حاکمیتی در کشور توانسته است طیف وسیعی از اقدامات خود را به صورت سیستمی و الکترونیکی ارائه دهد .

وی نبود بانکهای اطلاعاتی ، منظم نبودن و حجم عظیم سوابق را با توجه به پیشینه یکصد ساله سازمان ثبت اسناد و املاک کشور از جمله حجم وسیع پرونده های ثبتی یکی از معضلات درگذشته دانست که نتیجه آن عدم امکان نظارت صحیح ، عدم دسترسی به سوابق و مشکلات و مفاسد پیدا و پنهان بود . وی افزود : منظم سازی و سیستماتیک کردن امور به طور قطع باعث پیشبرد آنها و شناخت هر چه بیشتر نیازهای آتی سازمان و کوتاه تر شدن فرآیند اقدامات خواهد گردید و خوشبختانه سازمان در زمینه تحول اداری با توجه به قدمت آن پیشرو می باشد .

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با تاکید بر اینکه سازمان آمادگی همکاری با سازمان تعزیرات حکومتی دارد ؛ گفت :
لازمه همکاری بین سازمانها و نهادها ایجاد ادبیات نرم افزاری مشترک بین آنها است که با تداوم جلسات کارشناسی این فهم مشترک ایجاد خواهد شد.

دکتر تویسرکانی ادامه داد: از جمله سامانه هایی که ظرفیتهای بسیارخوبی برای سازمان تعزیرات حکومتی در جهت اثر بخش کردن احکام صادره ایجاد خواهد کرد سامانه الکترونیکی شناسایی اموال محکومان است که باید با ساز و کار مناسب از این سامانه و ظرفیتهای آن استفاده بهینه نمود .

وی با بیان اینکه امکان استفاده از بانکهای اطلاعاتی سازمان ثبت اسناد واملاک کشوردر چارچوب قوانین برای تمام سازمانهای دولتی میسر است لیکن نیازمند همکاری ، برنامه ریزی و تفاهم لازم درخصوص استفاده صحیح و بهینه از این اطلاعات است چون اطلاعات صحیح باید مبنای برنامه ریزی و تصمیم گیری مدیران باشد و در حال حاضر بانکهای اطلاعاتی و سامانه های موجود سازمان با سرعت و دقت امکان تهیه گزارش و اطلاعات مهم و مبنایی برای تصمیم گیری های کلان را دارا می باشد .

دکتر انصاری رئیس سازمان تعزیرات حکومتی در ابتدای جلسه با تاکید بر اینکه سازمان ثبت اسناد و املاک کشور یکی از کارآمدترین بانکهای اطلاعاتی در کشور را برخوردار است افزود؛ الکترونیکی نمودن این حجم از اطلاعات اقدامی ارزنده و قابل تحسین است و استفاده درست از این بانکهای اطلاعاتی در جهت پیشبرد امور سازمان تعزیرات حکومتی را مفید و مؤثر ارزیابی نمود. و ابراز امیدواری کرد همکاری های دو جانبه باعث پیشبرد اهداف از پیش تعیین شده هر دو سازمان شده و ضمن تسهیل امور مراجعین، رضایت مندی مردم از خدمات حاکمیتی را افزایش دهد .

.ذکر منبع در استفاده از مطالب و تصاویر الزامی است

آمار بازدیدکنندگان

People Online People Online:
Visitors Visitors: 1948
Members Members: 0
Total Total: 1948

.تمامی حقوق این درگاه متعلق به سازمان ثبت اسناد و املاک کشور است