چاپ        ارسال به دوست

گسترش همکاری های بین المللی مرکز مالکیت معنوی سازمان ثبت با مراجع مالکیت معنوی سایر کشورها

به گزارش روابط عمومی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، وی با اعلام این خبر گفت: مرکز مالکیت معنوی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در راستای همکاری های بین المللی با مراجع مالکیت معنوی عضو سازمان جهانی مالکیت معنوی (وایپو)، تفاهم نامه ای را با هدف تبادل تجربیات و ارتقاء مالکیت معنوی با مرجع ملی ثبت اختراعات و علائم تجاری دانمارک امضا نموده است.

وی افزود: این تفاهم نامه یکی از کارامدترین و موثرترین تفاهم نامه های فی مابین می باشد و خوشبختانه متعاقب امضاء آن میان دو مرجع ملی در 23 آذرماه سال 1395 در حاشیه سمینار و برگزاری نشست های فی مابین مقامات ملی کشورمان و مرجع ملی اداره ثبت اختراعات و علائم تجاری دانمارک، برنامه همکاری مشترک سه ساله ای با آن مرجع پیش بینی گردید.

کیانی اظهار داشت: در این برنامه همکاری، آموزش های لازم در تمامی زمینه های مالکیت معنوی از جمله آموزش کارشناسان علامت تجاری، اختراعات، طرح های صنعتی و ضمانت اجرای حقوق مالکیت معنوی با سایر دستگاههای مرتبط پیش بینی شده است. همچنین به منظور بررسی ضمانت اجرای حقوق مالکیت معنوی در کشور ایران و دانمارک و متعاقب  نشست های تخصصی با حضور قضات دادگاه، دادسرا، پلیس و گمرک در تهران،  بازدید مطالعاتی از مراجع متناظر دانمارک برای هیئت ایرانی که مرتبط با حوزه اجرا بودند در شهریور ماه سالجاری عملیاتی شد.

شیوه های مدیریت کیفیت به منظور تدوین سند مدیریت کیفیت ارائه خدمات، آموزش کارشناسان مرکز مالکیت معنوی، بررسی مقایسه ای طرح پیشنهاد قانون جدید مالکیت صنعتی مطرح در مجلس شورای اسلامی با استانداردهای بین المللی از جمله موافقتنامه تریپس، بررسی لایحه حمایت از مالکیت ادبی و هنری و حقوق مرتبط و نشست های مشورتی با بخش IT از جمله برنامه های اجرایی در این مدت همکاری بوده است.

رئیس مرکز مالکیت معنوی سازمان ثبت با اشاره به اهمیت نقش وکلا و کارگزاران حوزه مالکیت معنوی گفت:در این زمینه نیز نشستی به منظور نیازسنجی آموزشی و فرایند ثبت و چالش های پیش روی این گروه، کارگاه آموزشی سه روزه ای با حضور وکلای متخصص در این حوزه، اساتید دانشگاه و همچنین قضات دادگاه و دادسرای متخصص در این حوزه از هفتم بهمن ماه در محل این مرکز برگزار گردید که امروز به کار خود پایان داد.


١٣:٢٧ - يکشنبه ١٠ بهمن ١٣٩٧    /    عدد : ١٢٥    /    تعداد نمایش : ٢٤٩مناسبت ها

پیوندها