چاپ        ارسال به دوست

پیام تبریک رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به مناسبت روز خبرنگار

دکتر خدائیان: اطلاع رسانی دقیق، متعهدانه و همراه با رعایت عدالت و اخلاق حرفه ای نقش انکار ناپذیری در همراه سازی مردم در ایجاد تحول قضایی و گسترش عدالت در جامعه را دارند و نقش رسانه ها در این عرصه انکارناپذیر است.

به گزارش روابط عمومی، دکتر خدائیان معاون قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با اشاره به اهمیت جایگاه رسانه ها در شرایط کنونی گفت: بدون شک همانگونه که صاحب نظران و آگاهان عرصه‌های اجتماعی و حقوقی می‌دانند و همواره بر آن تاکید دارند رسانه ها به لحاظ ارتباط وسیعی که با مردم دارند چشم بینا و زبان گویای مردم بوده و با انعکاس مسائل و مشکلات آنها به مسئولان و نظارت بر عملکرد آنها نقش مهمی در رفع آن مشکلات دارند.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در بیان رسالت رسانه ها افزود: در عصر ارتباطات که هیچ حادثه ای از چشم رسانه ها به دور نیست، اطلاع رسانی صحیح و به موقع آنها نقش مهمی در آگاهی بخشی مردم و هدایت آنها دارد. بر این اساس آنچه را که لازم است رسانه ها در سر لوحه کار خود قرار دهند صحت، دقت و سرعت در اطلاع رسانی است چرا که انتشار اخبار ناصحیح آثار اجتماعی ناگواری را به دنبال خواهد داشت که قابل جبران نیست.

وی یکی از آثار مثبت آگاهی بخشی رسانه ها را افزایش سطح آگاهی‌های حقوقی و قضایی مردم ذکر نموده و این امر را در پیشگیری از وقوع جرایم و کاهش حجم پرونده های وارده به دستگاه قضایی بسیار موثر دانست.

معاون قوه قضائیه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید «محمود صارمی» و دیگر شهدای عرصه خبر و رسانه اظهار داشت: زحمات ارزشمند خبرنگاران فعال در عرصه قضایی که در اشاعه اخبار حقوقی و قضایی و ثبتی و کمک به گسترش فرهنگ و آگاهی‌های حقوقی جامعه که تأثیری مستقیم در افزایش احساس امنیت و توانمندی شهروندان در صیانت از حقوق خود دارد قابل تقدیر است.


١٧:٠٠ - چهارشنبه ١٦ مرداد ١٣٩٨    /    عدد : ١٤٣٧    /    تعداد نمایش : ٤٢٦مناسبت ها

پیوندها